Artyści

Hanna Bakuła obrazy sprzedaż


 

 Hanna Bakuła (ur. 1950, Warszawa) - jedna z najbardziej znanych polskich malarek, ale również aktywna pisarka i publicystka. Absolwentka Wydziału Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Studiowała malarstwo pod kierunkiem takich wykładowców akademickich jak E. Eibisch, A. Kobzdeja i J. Tarasin. Dyplom uzyskała z wyróżnieniem zarówno za pracę teoretyczną jak i za cykl obrazów, które były poświęcone ppop kulturze peryferii miejskich.

Sama się przedstawia jako "osoba kontrowersyjna". Artystka w latach 80. przebywała w USA, gdzie wygrywała wiele artystycznych konkursów, za które otrzymała m.in stypendium IREX. W Stanach Zjednoczonych zajmowała się również projektowaniem kostiumów oraz scenografii do przedstawień w teatrze "The Kitchen", za które zdobyła nagrodę New York Times.

Hanna Bakuła współpracowała z licznymi polskimi teatrami jako kostiumolog oraz autorka plakatów (Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, Teatr Bagatela w Krakowie, Teatr Współczesny we Wrocławiu, Teatr TV Kraków). Współpracowała również z telewizją, m.in przy serialu Agnieszki Osieckiej.

Artystka znana jest również z prowadzenia firmy portretowej, w której stworzyła portrety takich osobistości jak m. in. Agnieszki Osieckiej, Daniela Olbrychskiego, Beaty Tyszkiewicz, G. Jones, L. Ullman.

 

 


 

Wydała 22 książki, z których dwie powieści: „Idiotka miłość w Nowym Jorku”, książka o Nowym Jorku, i „Hazardzistka” – kultowa powieść o artystach z czasów Gierka – są bestsellerami. Inne to: „Jak stracić przyjaciół” i „Jak zyskać przyjaciół” – poradniki astrologiczne, „Instrukcję obsługi” – zbiór osobistych ankiet stu znanych osób, „Bandana” – poradnik dla młodzieży, „Seks na kredyt” – felietony z Playboya, „Ostatni Bal. Listy do Agnieszki Osieckiej” – wspomnienia z ich niezwykłej przyjaźni, „Tajski masaż” – zbiór nowojorskich opowiadań, „Świr Nowojorski” – album o punkach z lat 80.

Bestsellerami są jej książki o mężczyznach: „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę”, „Seks na kredyt, czyli jak dostać gratis”, „Samiec alfa, czyli jak wytrzymać z facetem”, „Jak być ogierem do końca życia”.

Znany polski pisarz, reżyser teatralny i krytyk literacki Antoni Libera o twórczości Hanny Bakuły pisze następująco: "Ci, którzy przykuwają jej uwagę, są bezsprzecznie niezwykli. Wyróżniają sę niezwykłą urodą, błyskotliwą inteligencją lub nadzwyczajną osobowością. Pasjonują ją, i to oni ją otaczają, gdziekolwiek się znajdzie. A jakby tego nie było dosyć, stale poluje na nowe egzemplarze, ponieważ są źródłem jej natchnienia. A kiedy już ich upoluje, dokładnie bada ich słabości i konflikty".

W naszej kolekcji Inkografii, możemy znaleźć cykl obrazów "Znaki Zodiaku", który w przenikliwy  i humorystyczny i  ironiczny sposób charakteryzuje poszczególne znaki, ich charakter, temperament i osobowość, z podziałem na płcie. 

 
Tekst oraz zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony artystki: hannabakula.pl

 

Hanna Bakuła - Astrologia i zdrowie

Hanna Bakuła - Astrologia i zdrowie
Hanna Bakuła - Astrologia i zdrowie

Dostępność: Limitowana

Cena od: 39,90 zł
szt.

Hanna Bakuła - Seflie / autoportret

Hanna Bakuła - Seflie / autoportret
Hanna Bakuła - Seflie / autoportret

Dostępność: Limitowana

Cena od: 49,99 zł
szt.

Hanna Bakuła - Zegarek "Koty Białe"

Hanna Bakuła - Zegarek "Koty Białe"
Hanna Bakuła - Zegarek "Koty Białe"

Dostępność: Limitowana

Cena od: 370,00 zł
szt.

Hanna Bakuła - Kankan

Hanna Bakuła - Kankan
Hanna Bakuła - Kankan

Dostępność: Tak

Cena od: 740,00 zł
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium