Filtry
Cena od
  • od
    do

Aleksandra kowalczyk prace obrazy malarz

 

Aleksandra Kowalczyk (ur. 1987, Warszawa)

Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w Warszawie. Absolwentka (2011) ASP w Warszawie na Wydziale Malarstwa, w pracowni prof. Leona Tarasewicza, specjalizacja - fotografia użytkowa, pracownia prof. Rosława Szaybo na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. W 2011 ukończyła także Akademię Filmu i Telewizji, specjalizacja: organizacja produkcji telewizyjnej i filmowej. Brała udział w licznych wystawach, m.in.: Wystawa Dyplo MY 2011 - Bochenska Gallery czy Wystawa finalistów konkursu o Nagrodę Artystyczna Siemensa, Salon Akademii 2011.

 

Aleksandra Kowalczyk jest jedną z finalistek konkursu o Nagrodę Artystyczna Siemensa. Przy tworzeniu dzieł inspiruje artystkę architektura nowoczesna. Trzyma się reguły, aby nie kopiować wiernie rzeczywistości. Jest skupiona na formie i bryle, geometrii. Głównym wiodącym elementem w pracach artystki są obiekty, które są oderwane od naturalnego im otoczenia. Geometryczne obiekty pozbawione formy żywej, wyraźnie oddzielone od pustej przestrzeni, która je otacza. W malowanych przez artystkę figurach, trudno szukać powiązania ze znaną nam rzeczywistością. Jej malarstwo to analiza budowa brył, będąca okazją do malarskich rozmyślań nad strukturą i harmonią formy.

 

Inkografie na podstawie dzieł Aleksandry Kowalczyk, to idealne uzupełnienie wnętrz. Architekci wnętrz prace artystki najczęściej wybierają, aby dodać wyrazistości surowym i minimalistycznym wnętrzom pomieszczeń biznesowych lub hotelowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium