Wersje językowe

Hanna Bakuła - Tajemnicza ławeczka

Dostępność: brak towaru
Cena od: 790,00 zł 790.00ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

„Co ma zrobić malarz w północnym kraju, gdzie pół roku jest ciemno, albo jeszcze ciemniej? Musi zostać pisarzem, co uczyniłam. (…)Zaczynam malować jak jest w miarę widno, bo o 11 jest najlepsze światło. Po 10 minutach nadchodzi chmura i robi się prawie ciemno. Nie da się. Piję kawę. Nagle widno jak w Afryce. Ja, myk do sztalugi, za 15 minut, ciemno i tak do zmroku, czyli do 15. Żeby wyjść w plener za zimno zimą, a latem, za ciepło i latają owady. Najgorsze są osy, bo reagują na jasne kolory i siadają na obrazie, albo im się podobam i wtedy latają  mi przed nosem, z opcją na ugryzienie. Gdyby Impresjoniści żyli w Polsce, a nie w Paryżu i na południu Francji, nie było by impresjonizmu, bo jest za ciemno i światło nigdy nie jest akurat. Słoneczniki Van Gogha były by bure, „ Kąpiące się”, Cezanna by się zaziębiły, a „Śniadanie na trawie” Maneta, nie miało by na pierwszym planie cudnego aktu, tylko modelkę w kurtce i szalik”H. Bakuła, http://hannabakula.pl/szuka-cierpi/ Inkografia wykonana za zgodą i pod bezpośrednim nadzorem artysty, a następnie opatrzona jego sygnaturą w prawym dolnym rogu. W lewym rogu umieszczono oznaczenie numeru edycji oraz rozmiaru pracy. Dzięki gwarancji niepowtarzalności serii, inkografie nabierają charakteru dobrej inwestycji na przestrzeni czasu.

Rozmiar dzieła - bez obramowania

Certyfikat autentyczności DESA Modern
Format - S Format niedostępny
Format - M 60 x 42 cm
Certyfikat autentyczności

Wraz z zakupioną inkografią otrzymujesz certyfikat autentyczności opatrzony hologramem i odręcznym oznaczeniem serii. Artysta narzuca bardzo rygorystyczne zasady nadzoru nad jakością i wielkości serii. Dzięki temu masz pewność zachowania unikatowości zakupionych dzieł. Desa Modern prowadzi dożywotni rejestr prac będących w ofercie i obrocie za pośrednictwem naszej galerii.

WARTO WIEDZIEĆ

Dziełem o wysokiej wartości rynkowej, która rośnie wraz z upływem czasu są również zdjęcia czy inkografie. Może to być bardzo dobra inwestycja i dodatkowa wartość w wypadku prezentu. Czy wiesz, że zdjęcia Merlin Monroe zostały ostatnio kupione przez Miasto Wrocław za 6,4 mln złotych właśnie za pośrednictwem Domu Aukcyjnego Desa? Przeliczając wartość zlicytowanych zdjęć można przyjąć że każde z nich warte jest dziś ponad 2 500 zł. 

REJESTR SZTUKI

Będąc częścią Grupy Desa, największej i najstarszej instytucji zajmującej się wyceną i obrotem dzieł sztuki w Polsce, zapewniamy naszym klientom dostęp do pełnej historii transakcji. Dlatego po zakupie i ewentualnym przekazaniu jej na prezent zachęcamy do bezpłatnej rejestracji.

Rejestr prowadzony i utrzymywany jest bezpłatnie i udzielamy do niego wglądu za zgodą obecnego właściciela. Na życzenie kupującego wydajemy poświadczenie nabycia a w wypadku sprzedaży poprzez nasz Dom Aukcyjny dokonujemy bezpłatnej aktualizacji wpisu w rejestrze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium